Az orgona ablak az örökkévalóságra - beszélgetés Szotyori-Nagy Gábor orgonaművésszel | EP. 2

June 16
1h 4m

Episode Description

Görögkatolikus Metropólia Podcast


Szotyori Nagy Gábor orgonaművésszel egy különleges pillanatban beszélgettünk: egy nappal azután, hogy utoljára megszólaltatta a 120 éves nyíregyházi Angster-orgonát annak felújítása előtt. A Szent István-bazilika orgonistájával nemcsak a hangszerek „családi vonásairól” és Liszt összes művének gigantikus rögzítéséről mesélt, hanem arról is, hogyan válik a gyermekkori rácsodálkozás élethivatássá, és miért tekint az orgonára ablakként, amelyen keresztül megpillantható az örökkévalóság.


🔵 Facebook: https://www.facebook.com/nyiregyhazi.egyhazmegye

🔵 YouTube: https://www.youtube.com/@nyiregyhaziegyhazmegye

🔵 Spotify:

https://open.spotify.com/show/1zphaFhfQ5Xvx54z2Z1UqE?si=63cc678f8ade4ae9

🔵 Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/ny%C3%ADregyh%C3%A1zi-egyh%C3%A1zmegye/id1513499236

See all episodes